+420 606 515 642+420 739 924 722

PORTÁL

Kitetrip EGYPT-Hurghada

 

Destinace zněla jasně: „Musíme jet někde, kde je teplo a dá se stále jezdit bez neoprénu“. Před několika týdny jsme byli v Chorvatsku na Ninu, ale i zde nyní teploty klesly na 12°C, tak v úvahu připadl pouze Egypt-Hurghada.

1.jpg

 

Cesta leteckou společností Bluestyle byla bez jakýchkoliv problémů. Let samotný trvá něco málo přes 4 hodiny a k tomu všemu Vám na sedadle leží letecký katalog s titulní stranou kitera, který láká na luxusní dovolenou. To vše napovídalo o tom, že se máme na co těšit....

 

 I když předpověď na windguru neukazovala moc větru, i tak jsme byli plní očekávání co od nového spotu, který jsme doposud nenavštívili očekávat. 

Ihned po příletu byl znát ten teplotní rozdíl. Vysílení s batohem od Sonica na zádech plným vybavení jsme se odebrali k autobusu, který nás měl odvést do hotelového resortu Festival de Jardin ****, nutno podotknou, že Egypťani jsou opravdu zvyklý na menší bakšiš, takže jednodolarovky po kapsách jsou výhodou. Obzvlášť, když kitetrip doprovází početná rodina s dětmi, kteří neuzvednou své zavazadlo. Na každém kroku Vám budou ukazovat, že by chtělo trochu připlatit nějakej ten dolárek (i když máte allinclusive zájezd). Rychlost nakládání zavazadel na střechu autobusu se tak zrychlí nejméně na trojnásobek.

Po příjezdu nás uvítali na recepci koktejlem s kostkami ledu. Jelikož se považuju za člověka, který má opravdu vycvičený žaludek na všechno. Ze slušnosti jsem dopil i za ostatní (což mi v pozdější době bylo osudným-faraonova pomsta) :-) . Je potřeba dbát na to, co pijete a jíte. Vše chce s mírou, i když to jde těžko, když vidíte všechny ty dobroty. Mnohokrát jsem se přistihl s třemi plnými talíři k večeři všelijakých pochutin. Nemluvě o pití vody ze sprchy (po náročném večeru probuzeni ve vaně dehydratovaní).

A.jpg

Kiting mohl začít, naše první krůčky patřili do testovacího centra Flysurfer pod vedením Lukáše, kde jsme u něj v pozdější době mohli zanechávat i veškeré své vybavení a vyhnuli se tak každodenního nošení do našeho hotelu (cca 300m od kitebeach).

Co se týká plážového života, je zde mnoho vyžití jak pro voleyball, tak pro vodní sporty a na své si přijdou i milovníci alkoholu v bazénových barech. Jediné co není úplně skvělé, jsou pláže.

Sem tam jsou odpadky, které tu přenádhernou přírodu dost narušují. Proto děti nakonec většinu času strávily u bazénu, ale my kajťáci jsme si přišli na své. Po odjetí dál na moře se nám otevřelo kouzlo Rudého moře. Azurová voda společně s azurovým nebem bez jediného mraku a pohodových 36°C nás vtáhlo do děje. Vítr, který dle předpovědi ukazoval každý den okolo 5-6m/s byl nakonec každé dopoledne okolo 7-9 m/s a to stálý fén, bylo nutno si tedy přivstat.

Flysurfer centrum je vybaveno trávníkem pro vybalení a odstartování draka společně se sprchou a hadicí na omytí cajků. S tím vším Vám pomáhájí pikolíci, kteří Vás obskakují při startech a pokládání kitu. Nejvíce turistů zahrnují převážně Rusové, Bělorusové a Ukrajinci. Takže i personál v hotelech umí pár slovíček rusky a dokonce i česky. Člověk, který má základy angličtiny se nemusí ničeho bát, vždy se domluví. Egypťani jsou komunikativní a budou se Vám snažit prodat a ukázat vše co bude v jejich silách. 

 

Večery můžete trávit s vodní dýmkou a nebo vzít rodinu na dětskou diskotéku provázenou speciálním programem animátorů s moderními kostými. Na své si přijde i lev salónu, který může zajít na diskotéku místního klubu. Avšak to nebylo na programu, protože jsme byli většinou unavení po náročném dnu na vodě více než děti, které jsme měli s sebou. A tak se ne jednou stalo, že hodný strejda, který uspával dítě, usnul nakonec sám a role se obrátily.

Týden pobytu uběhl jako voda a my bez nadšení vrátit se domů, museli opustit tento ráj věčného slunce. Poslední romantickou tečkou byl východ slunce nad egyptskou pouští za oknem Boingu 737. Přílet do Prahy s teplotním rozdílem 30°C nás opravdu nepotěšil a tak jsme si hned slíbili, že na jaře musíme tento výlet zopakovat i s dalšími kolegy z Rozkoše.

DOPORUČENÉ INFO K ODJEZDU
1. Informovat se o aktuálních podmínkách větru u Lukáše Vogeltanze
2. Botky jsem si do vody nebral, horší je Rozkoš či jiná česká voda
3. Vítr stálý bez poryvů ( během našeho pobytu foukalo pouze do oběda )
4. Drobné dolarovky či eura výhodou na bakšiš
5. Říjen-bez neoprénu
6. Mít v zásobě prášek proti střevním potížím výhodou (nejlépe zabere místní egyptský - Antinal), lékárna kousek od resortu

za KRT KITEBOARDING Team 
Tomáš Pácl

e.jpg

 

Měna / CurrencyNákupní košík

Cart empty

Nejprodávanější zboží

Novinky v bazaru

Nejnovější fotogalerie

  

Partneři

 

logo b7b441 55ad762f34ab442e9cb930ef5144549b      b7b441 cb7da2ae06354faabeb644fc08ac61dc

 

Spojte se s námi

All4kites.cz 
Petr Rychnovský, Libčany 247, 503 22 Libčany
Tel.: +420 606 515 642 Tel.: +420 739 924 722
E-mail: info@all4kites.cz
IČ:   76562221                 DIČ: CZ8611023388